Kooli missioon:

Tema haridusteeninduslik roll oma piirkonnas vastavalt selle nõudlusele ja järgmistel haldusastmetel kujundatud strateegiatele.

• Haapsalu Linna Algkool on kuueklassiline algkool.
  • Haapsalu Linna Algkool annab alghariduse vastavalt oma kooli õppekavale.
  • Haapsalu Linna Algkoolis on kasutusele võetud Step by Step metoodika eestikeelse nimetusega "Hea algus".
  • Haapsalu Linna Algkool on baas- ja partnerkooliks Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži klassiõpetaja eriala üliõpilastele.

Eesmärgid, mille nimel tegutseme:

• Õpetada lapsi õppima, st. kujundada esmased töö-ja õpioskused nii, et säiliks õppija aktiivsus ja loomulik huvi elukeskkonna suhtes ning kujuneks välja vastutustunne.
  • Otsida ja leida võimalusi õpetaja igakülgseks enesetäiendamiseks ning luua positiivne mikrokliima õpetajavaheliseks koostööks.
  • Seostada õppetöö klassiväliste üritustega, kinnitada õpitut praktilise tegevusega.
  • Mitmekülgse arengu võimaldamine andekatele õpilastele.
  • Tegelemine raskestikasvatavate õpilastega.
  • Demokraatliku ja avatud koolina tegutsemine. "Hea alguse" metoodika rakendamine lähtudes programmi standarditest ja põhimõtetest. "Hea alguse" metoodika tutvustamine.
  • Olla oma koolitatud õpetajaskonnaga baas- ja partnerkooliks õpetajakoolituse läbiviimisel TLÜ Haapsalu Kolledžis.
  • Läbimõeldud ja eesmärgistatud täiendkoolituse kava koostamine. Õpetajate arenguvestluse läbiviimine ja koolisisese tunnustamissüsteemi väljatöötamine.
  • Toimiv koostöövõrgustik (kool - hoolekogu, linnavalitsus, haridusosakond, lastevanemad, "Hea alguse" metoodiline keskus, TLÜ Haapsalu Kolledž).
  • Arvutibaasi täiustamine.