Emakeelenädal meie koolis 6.-10.märts 2017

Emakeele nädala viisime läbi koostöös lasteraamatukoguga.

Teisipäeval käis 1. klassi õpilastel külas Krista Kumberg  „Raamatukohvriga“.  Õpilased tutvusid uute lasteraamatutega.

1. klassi õpilased külastasid raamatukogu, kus tutvusid erinevate koomiksitega ja said ka ise koomikseid joonistada.

Kolmapäeval osalesid 5. Ja 6. kl õpilased lasteraamatukogus toimunud „Aaretejahil“.  See hõlmas erinevate ülesannete täitmist ja lõpuks „aarde“ leidmist.

1. – 4. klassi õpilased said võimaluse sel päeval tulla kooli mõne raamatutegelasena. Meil olid siin printsessid, Lotted, Punamütsikesed ja teised tegelased.

Neljapäeval käisid 4. klassi õpilased  raamatukogus kohtumas lastekirjanikega.

Reedel olid raamatukogus 2. kl õpilased, kes tutvusid hiljuti ilmunud lasteraamatutega.

Nädala jooksul kirjutasid 1. Ja 2. kl  õpilased oma kaunima käekirjaga V. Luige luuletuse, vanemad õpilased aga ühe salmi meie kooli laulust.

Kõige kaunimad käekirjad pandi stendile kõigile vaatamiseks.

1. ja 6. klassi õpilased kirjutasid muinasjuttude ainetel luuletusi.

Ka need seadsime stendile , et kõik saaksid neid vahvaid luuletusi lugeda.

Kõige uhkem stend valmis meie õpilaste lemmikraamatutest.

Selleks pidi õpilane oma lemmikraamatust leidma kaanepildi ja selle välja printima. Kaanepildi juurde kirjutas õpilane ka põhjenduse, miks tema valitud raamat on just lemmik.

Kaunimad käekirjad ja parimad luuletused said emakeelepäeval 14.märtsil tänu- ja aukirjad. Kõigile osalejatele jäi meenutuseks kleeps.

Oli toimekas ja vahva emakeelenädal.

(T. Sammel, E. Nappus, H.Üprus)