Väärtuskasvatuse Kool 2017

21. novembril andis TÜ eetikakeskus Tartus toimuval väärtuskasvatuse konverentsil üle tiitli „Väärtuskasvatuse kool 2017“, mille pälvisid Tartu Kivilinna Kool ja Haapsalu Linna Algkool. Tiitel „Väärtuskasvatuse lasteaed 2017“ anti üle Tartu lasteaiale Lotte.

Väärtuskasvatuse karikasaajad 2017. Paremalt Tartu Kivilinna Kool, Haapsalu Linna Algkool ja Tartu Lasteaed Lotte. Foto: Triin Paaver, TÜ eetikakeskus

Tartu Kivilinna kooli direktor Karin Lukk kirjeldab väärtuskasvatuse kooli tiitli võitu kui maratoni läbimist. Nad on hea kooli nimelisel konkursil osalenud juba üheksa korda ning nüüd väärtuskasvatuse karika saamine on justkui finišisse jõudmine. „See on hea tagasiside, et oleme õigel teel: ei ole kraavi kaldunud ega üle piirjoone läinud“, sõnas Lukk., „Vahel on tunne, et n-ö peeglisse vaadates kipud ainult positiivset nägema., aga ju me oleme mõned pimedad nurgad ka ülesse leidnud, kui see ka teiste poolest tunnustust väärib.“

Malle Õiglase, Haapsalu Linna Algkooli direktor arvas, et väärtuskasvatuste kooli karika saamine on suur tunnustus, kuna koolis tehtav töö paistab ka teistele silma: „Me peame lugu väärtustest ja sellest, et kõik oleks koostöised ja õnnelikud. Kui see ka teistele samamoodi välja paistab, siis on see kõige parem tunnustus!“

Tartu lasteaia Lotte direktor Viive Vellemaa, keda lapsed tunnevad kui Lotte ema Annat, on väärtuskasvatuse lasteaia tiitli üle samuti väga õnnelik, kuna paari kuu pärast täitub lasteaial juba kümnes tegutsemisaasta. „Tiitli saamine on suur tunnustus kogu meeskonnale,“ arvas Vellemaa, „See tähendab, et oleme kümne aasta jooksul teinud tublit tööd ja head koostööd.“

Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht Nele Punnar sõnas, et tänavused konkursitööd tuginesid üha enam tõenduspõhisele lähenemisele ja olid hästi läbi mõtestatud. Tartu Kivilinna Kooli tunnustas eetikakeskus aktiivse koolipere kaasamise, heade suhete ja meeskonnatöö väärtustamise, süsteemse ja mõtestatud eneseanalüüsi ning pikaajalise, sisuka ja tulemusliku väärtusarenduse eest, selgitas Punnar. Tänavune teine karikasaaja, Haapsalu Linna Algkool pälvis tiitli koostöise ja õnneliku koolimeeskonna väärtustamise, lastevanemate aktiivse kaasamise, mitmekesiste kooliväliste tegevuste ning järjekindla ja eduka väärtusarenduse eest. Aasta väärtuskasvatuse lasteaiaks pärjatud Tartu Lasteaed Lotte sai tunnustatud laste igakülgse märkamise, toetamise ja kaasamise, lasteaiapere heade suhete hoidmise, laste nõukogu rakendamise ning tulemusliku väärtusarenduse eest.

Eetikakeskuse kodulehelt