All posts by Karl Peetris

Kendama meister 2019 on selgunud!

5.detsembril toimus Haapsalu Linna Algkoolis esmakordselt Kendama võistlus, mille raames selgitati välja 2019. aasta kooli meister!

Osalejaid oli üle 40 ning peale tihedat mängugraafikut jõudsid finaali Evert Tetto ( 6.A ) ja Samuel Saar ( 5.B ).

Võitjana väljus finaalist 6.A klassi õpilane Evert Tetto, keda autasustati Kendama karika ja teadmisega, et just tema on Haapsalu Linna Algkooli esimene Kendama meister!

Tänuavaldus Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tudengitele!

Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tervisejuhi eriala tudengeid viisid novembri- ja detsembrikuu jooksul läbi terviseloengud Haapsalu Linna Algkooli õpilastele.

Ühtekokku toimus 10 loengut:

* “Hambad ja hammaste tervis” ;

* “Suuhügieen” ;

* “Suhkru sisaldus erinevates toiduainetes ja mõju üldisele tervisele“;

* “Digituravalisus” ;

* ” GHB olemus” ;

* “Inimese anatoomia” ;

* “Vaimne tervis ja kehaline aktiivsus” ;

* “Liikumise põhitõed” ;

* “Unehügieen” ;

* “Hea tervise alused ja mida eneseabina ette võtta, kui lihtsate reeglite vastu on eksitud”.

Haapsalu Linna Algkool soovib tänada õpetlike loengute korraldamise eest Aare Avilat, Priit Libet, Kairi Kullast, Margit Millerit, Helys Väärät, Jevgenia Lipinskajat, Jekaterina Kudrjašovat, Kirsti Pärnastet, Kadi Roosenbaumi,  Violetta Riidast, Eha Panki, Maiken Ledist, Kreete  Põlmet, Kersti Ajandot, Eike Lukast, Aili Saart, Agne Astelit,  Silva Sildmaad, Mai Freibergi ja Liisi Truumetsa!

Aktiivsusnädal

18. novembrist kuni 22. novembrini toimus Haapsalu Linna Algkoolis aktiivsusnädal, mille raames said õpilased vahetundide ajal tantsida, joosta, hüpata ja sooritada muid põnevaid füüsilisi harjutusi, mis muutis koolinädala põnevamaks.

 

 

 

 

Kooli spordipäeva parimad!

26. septembril toimus koolis spordipäev, mille raames jooksid lapsed krossijooksu. Parimaid autasustati medali, diplomi ja väikese kingitusega!

1. klasside tüdrukute seas saavutas III-koha Katriin Uibopuu, II-koha Õnne Maria Barbedo ja I-koha Ann Matilde Saar.

1.klasside poiste seas saavutas III-koha          , II-koha Henri Sündema ja I koha Oliver Jugapuu.

2.klasside tüdrukute seas saavutas III-koha Kertu Liik, II-koha Gertu Kruusma ja I-koha Gloria Magdalena Strauss.

2.klasside poiste seas saavutas III-koha Toomas Nurm, II-koha Kaspar Kure ja I-koha Rasmus Villers.

3.klasside tüdrukute seas saavutas III-koha Anneliis Villers, II-koha Emily Sild ja I-koha Sophie Elisapeth Borchers.

3.klasside poiste seas saavutas III-koha Karel Opikov, II-koha Targo Prikmann ja I-koha Andri Rüü.

4.klasside tüdrukute seas saavutas III-koha       , II-koha Kätriin Lisete Kalvik ja I-koha Liisa Tameri.

4.klasside poiste seas saavutas III-koha Kerdo Kingissepp, II-koha Artur Bevz ja I-koha Kaspar Järvi.

5.klasside tüdrukute seas saavutas III-koha Melanie Möll, II-koha Triine Kuhi-Thalfeldt ja I-koha Lika Gomozova.

5.klasside poiste seas saavutas III-koha Caspar Luik, II-koha Laurits Saar ja I-koha Samuel Saar.

6.klasside tüdrukute seas saavutas III-koha Marie Luise Borchers, II-koha Luise Palu ja I-koha Loviise Lekarkin.

6.klasside poiste seas saavutas III-koha Sander Jaaska, II-koha Rasmus Maximus Kaljuveer ja I-koha Rauno Laksberg.

Spordinädal 23.09 – 27.09

 

Spordinädalal toimus Haapsalu Linna Algkoolis mitmeid liikumisega seonduvaid üritusi nagu Jalgsi kooli I-etapp, krossijooks, korvpalli visete võistlus ja jalgpalli täpsuslöögid.

Tublimad korvpalli visete osalejad: Gertu Kruusma, Markkus Sirila, Evert Tetto ja Karola Parel

Tublimad jalgpalli täpsuslöökide osalejad: Jakob Müür, Kreete Kübarsepp, Luise Palu, Mathias Zimmer ja Krister Häelme

 

Lisaks osalesid meie kooli õpilased ,koosseisus Andra Siht, Liisa Väli, Maarja Saar ja Kätrin Kohava, Liikuma Kutsuva kooli mängujuhtide koolitusel Tallinnas Laagna Gümnaasiumis! Seal omandatud teadmised ja oskused aitavad eespool loetletud  õpilastel viia läbi aktiivseid ning mängulisi koolipäevi, mis aitavad tõsta üleüldist õpilaste liikumisaktiivsust.