Haapsalu linnavalitsus võimaldab toiduabi Haapsalu linna koolide õpilastele.

Alates homsest, 27. märtsist, on võimalik raskustesse sattunud peredel, kelle lapsed õpivad Haapsalu koolides, saada  Haapsalu linnalt toiduabi.

Toiduabi antakse vanema avalduse alusel peredele, kellel on ilmnenud toimetuleku raskus.

Selleks, et toiduabi saada, peab lapsevanem või eestkostja esitama kirjaliku avalduse  koolile ( kas klassijuhatajale või email: malle.dir@hla.edu.ee ).  Taotluses palume esitada järgmised andmed: vanema nimi ja kontaktid, lapse nimi ja isikukood, aadress, pereliikmete arv, taotlemise põhjus. Kool edastab soojate andmed iga kolmapäeva hommikul.  Abivajajatele teatatakse täpne  aeg, millal ta peab toiduabi pakile järgi tulema.

Taotlust ei pea esitama, kui abivajajaga on juba personaalselt ühendust võetud või abivajadus on juba esitatud.

Jaotamine korraldatakse Haapsalu Põhikooli juures.
Kooli juures jälgib turvafirma, et inimesed hoiaksid piisavat distantsi endast ümbritsevate inimestega. Kaalumisel on järgmised jagamised teostada kulleritega, et viia miinimumini inimeste kokkupuuted.

Linnavalitsus plaanib jagada toidupakke üks kord nädalas. Toidupakk on komplekteeritud arvestusega, et oleks tagatud koolinädala jagu toidukordasid.

Toidupakk sisaldab purgisuppe, putrusid ja helbeid.