1.c klassi “Linnusõprade”projekt

Haapsalu Linna Algkooli 1. c klass liitus sügisel Balsnacki “Linnusõprade”projektiga. Esimeseks ülesandeks tuli meisterdada lindudele söögimajad. Ühel sügisesel keskustepäeval valmis isade juhendamisel ja abistamisel kaks värvilist majakest.

Kuna elan koolimaja lähedal, siis otsustasime ühiselt, et linnumajakesed hakkavad sulelisi sõpru kostitama seemnete ja rasvapallidega minu koduhoovis. Igal nädalal jalutasime ühe pika vahetunni ajal koos lindude toidulauda hea ja paremaga täitma.

Järgmiseks  pidid lapsed enda lähedastelt või tuttavatelt küsima etteantud küsimusi lindude kohta. Selle töö kokkuvõttena valmis informatiivne plakat, mida kaunistasid laste valmistatud leevikesed ja tihased.

Viimaseks ülesandeks oli joonistada erinevaid pilte lindudest. Selle tulemuseks on  meie enda koostatud värviraamat. Otsustasime enda loomingut Haapsalu linna haiglatesse j a hoolekandeasutustesse jagada, et kõigile lastele üheskoos rõõmu valmistada. Anneli Liiv (Lisanna Marii ema) ja Reelika Ender (Sandra – Liisi ema) leidsid meile sponsorid, tänu kellele meie mõtted reaalsuseks muutusid.

Suur aitäh Holm pangale, Haapsalu Kliimale, kauplusele Tack ja FKC Groupile.

Reedel, 24. mail, käisid lapsed koos vanematega neuroloogias, Läänemaa haiglas ja lastekodus, et kingitus isiklikult üle anda.

Loo autor Evelin Nappus

https://online.le.ee/2019/04/23/algkooli-lapsed-tegid-oma-varviraamatu/