Daily Archives: 25. mai 2023

Haapsalu Linna Algkooli olümpiaharidusperiood sai hoo sisse!

8. juunil toimuvad Haapsalu linnusehoovis HLA Aedviljade Olümpiamängud. Klassid loositi “riikidesse” mai alguses ning olümpiaharidusperiood sai hoo sisse.

Kooliolümpiamängude toimimist toetab Eesti Olümpiaakadeemia.

Mai teisel nädalal valmis olümpiastend, mis tutvustas olümpialiikumist ning ausa mängu põhimõtteid. Lapsed tutvusid vahetundides stendidel olnud infoga ning 16. mail toimus stendide põhjal koostatud Olümpia kahoot.

1. mail külastas meid Haapsalu Kunstikooli õpetaja Karel Rahu, kes rääkis maskottidest ning tegi teisele kooliastmele töötoa, kus rääkis, mida võiks ühte kooliolümpiamängude maskotti kujundama hakates silmas pidada. Tema näpunäidete ning õpetajate juhendamisel valmisid väga vahvad maskoti kavandid. Valik tehtud töödest oli koolimajas näitusena üleval ning koolipere lemmikuks ning HLA olümpiamaskotiks valiti 4 c klassi õpilase Hannes Vaksmanni töö.

1. mail külastas meid Spordimuuseum. Üheskoos uuriti vanu spordivahendeid ja räägiti täpsemalt nende taustast. Tuletati meelde, kes on Eesti edukamad sportlased. Õues viidi läbi ka aktiivsed tegevused, mis aitasid proovile panna erinevaid sportlikke võimeid. Näiteks sai testida oma reaktsioonikiirust, arendada tasakaalu, testida oma hüppevõimet ning mõõta jooksukiirust.

Hetkel on üleval näitus meie õpetajate sportlikest saavutustest ja tulemustest. Õpilastel ja ka õpetajatel on olnud väga põnev uudistada medaleid, karikaid ning diplomeid, mis on õpetajate poolt näitusele toodud.

Veel 2 nädalat on jäänud ootust, et ühiselt maha pidada üks sõbralik olümpiavõistlus!

Citius! Fortius! Altius!