KoodiTund Haapsalu Linna Algkoolis

Ajavahemikus 5.-9. detsember toimus ülemaailmaline õppimise sündmus KoodiTund (Hour Of Code <https://hourofcode.com/us> ), millest on osa saanud juba üle 300 miljoni inimese.
9.detsembril  õppisid meie kooli 5. b ja 5. c klassi õpilased samuti koodi kirjutama.

Tunniks ajaks kehastuti Minecrafti mängu <https://hourofcode.com/mchoc> arendajateks, koostati algoritme kasutades korduseid ja tingimuslauseid.
Meeleolu oli hea, tagasiside positiivne ning peale Minecrafti oli õpilastel  jaksu end veel ka teistes ülesannetes proovile panna.

KoodiTundi organiseeritakse alates 2013. aastast ning selle rahvusvahelise algatuse eesmärk on  julgustada inimesi proovima koodi kirjutamist. Läbi kogemuste tuleb ka tõdemine, et programmeerimine, see on imelihtne ja vahva ning kaasahaarav pealekauba.

Tänapäeval oleme pea igal sammul ümbritsetud masinatest mis on programmeeritud meie elu lihtsamaks tegema –pesumasin, tolmuimeja, arvuti, nutitelefon, robotmuruniitja jne. Selleks, et masinaid juhtida ja nendest paremini aru saada, ongi vaja nende keelt osata. Seega võib julgelt väita, et koodi tundmine on oluline kõigile, olenemata erialast või elukutsest, sest laiemad teadmised loovad suuremad võimalused!

Aitäh Haapsalu Kolledžile toreda ning hariva tunni eest!

Kooditunni viis läbi Kairi Sammel.

20161209_085557683_ios-1 20161209_095850987_iospilt