Kooli sünnipäev- 14.03

Haapsalu Linna Algkooli praeguses kohas on lapsi õpetatud 178 aastat. Siia tehti K. A. Hunniuse poolt esimene eestikeelne kool Haapsalus. Esimesel koolitalvel õppis koolis 36 õpilast.

Selle koolimaja ehitust alustati 81 aastat tagasi, siis õppis koolis 365 last.

Sünnipäeval tegime ühe kooli sünnipäeva-asju: laulsime, kiitsime parimaid, kujundasime kaarte koolimajale ja sõime kringlit.

Aga meid külastas meie kooli part, kes oli käinud õmbleja juures ja omale uue ja kauni kostüümi lasknud õmmelda. Pardike oli meil ka siiamaani nimetu, nüüd valis ta oma kooli õpilaste abiga endale nime. Nimepakkumisi oli mitmeid: Pardu, Donald, Pärdu, Volli, Parra, Peeter, Puumu, Mihkel, Bardiina, Prääksu. Just see viimane osutuski laste meelest meie pardile sobivaks.  Nüüd on meil part Prääksu!

Saame tuttavaks- mina olengi Prääksu!