Sügislaat

Siis kui päris ehtne sügis

öösel koolihoovi trügis,

hakkas HLA-s SÜGISLAAT

tuli memm ja tuli taat!

14.oktoobril 2017. aastal peeti meie koolis esimest korda sügislaata. Mitmeid kordi oleme ostelnud- müünud jõululaadal, aga kuna detsembrikuus on nii palju igasuguseid üritusi ja ettevõtmisi, mõtlesime seekord siis nönnaviisi proovida.

Laadal oli valik tõesti seinast seina, seda nii otseses kui kaudses mõttes. Koolisaali seinad pidid purunema, sest laadarahvast oli nii rohkesti ja kaubavalik oli meeletult suur. Müüdi õunu, pirne, tomateid, kurke, mett, moose, kodumahlasid, võinuge, kiluleibasid, õnnekive, küpsetisi, küpsetisi, küpsetisi…. ja mis peamine- kogu toodang oli ÖKO!

Müüjad olid meie kooli lapsed ise, kes kodutoodanguga korjasid raha oma klassile (ekskursioonideks, matkadeks, teatrikülastusteks jne).

Mitte keegi ei lahkunud tühjalt- kes sai kotti ostetud mahekaupa ja kes kogemusi/oskusi kauplejana.

Mõtted pani kirja õpetaja Maren Suu.